KONKURS WIEDZY TECHNICZNEJ-ZAPRASZAMY CHĘTNYCH DO UDZIAŁU

Organizatorem Konkurs Wiedzy Technicznej pod hasłem „sapere aude”–odważ się być mądrym jest Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu przy współpracy Stowarzyszenia „Nauka i Rozwój” w Jarosławiu. KLIKNIJ

Konkurs jest szeroko znany w całym naszym województwie, a co za tym idzie wypracował sobie szczególną rangę wśród wielu ważnych przedsięwzięć naukowych i edukacyjnych tego obszaru. Pozwala zaszczepić w młodych ludziach tzw. bakcyla do nauk ścisłych, a co zatem idzie rozwijać ich zainteresowania i przekonać do pójścia dalej w tym kierunku.

Głównym jego celem jest promowanie nauki przedmiotów ścisłych z matematyką na czele. Uczniowie nie tylko przyswoją i uzupełnią podstawowa wiedzę ale znacznie poszerzą swoje horyzonty.

Konkurs jest adresowany do uczniów szkół gimnazjalnych i podstawowych (7 i 8 klasa) województwa podkarpackiego – młodych adeptów techniki.

Odbywa się on w dwóch kategoriach. W pierwszej uczniowie rywalizują w zakresie wiedzy interdyscyplinarnej z przedmiotów: matematyka, fizyka, chemia, informatyka, technika poszerzona o zagadnienia z historii wynalazków oraz nowoczesnych zdobyczy techniki. W drugiej – prac modelowo konstrukcyjnej uczniowie mogą swoje wiadomości i kreatywność wykazać w zaprojektowanych i wykonanych przez siebie  pracach w zakresie robotyki lub elektroniki.

59 total views, 1 views today